О компании
Мы предлагаем

Матеріали для утеплення віконних відкосів

Для того, щоб після установки вікна не зіткнутися з появою холоду з місць стикування вікна з прорізом, виникненням конденсата, плісняви і грибків, необхідний правильний монтаж віконних конструкцій і дотримання технологічних норм при облаштуванні монтажного шва.
 
Температура, при якій починається конденсація вологи, називається «точкою роси». Її значення залежить від вологості повітря всередині приміщення і температури зовні. На поверхнях, температура яких менше або дорівнює точці роси, утворюється конденсат. Утворення конденсату можна уникнути при правильному підборі матеріалів огороджувальної конструкції і монтажного шва. При цьому потрібно враховувати, що чим щільніше матеріал, тим він менш паропроникна. З цієї причини необхідно конструювати шви, виходячи з принципу: зсередини щільніше, ніж зовні.
 
У внутрішній поверхні повинні розташовуватися щільні, паронепроникні і герметичні матеріали, а ближче до зовнішньої поверхні: навпаки пористі, теплоізолюючі, більш паропроникні матеріали, що дозволяють вентилювати монтажний шов.
 
Зовнішній шар повинен захищати утеплювач від проникнення в нього вологи і забезпечувати вентиляцію утеплювача.
 
Це правило може бути застосовано як для монтажних швів, так для і для вікосів.
 
При цьому потрібно пам'ятати, що дощова вода не повинна проникати всередину конструкції. Це досягається шляхом застосування різних гідробар'єрів. В якості  гідробар'єрів можуть бути використані стрічки типу ПСУЛ, гідроізоляційні стрічки для зовнішньої герметизації, герметики і мастики, призначені для зовнішніх робіт і володіють хорошою адгезією до матеріалів, з якими сполучаються .

Вибір матеріалів для утепления відкосів

Матеріал

Переваги

Недоліки

Особливості застосування

Монтажна піна

Самий зручний варіант

Легко руйнується під впливом УФ, повітря, перепадів температур.
 
Піна при заповненні розширюється в об'ємі, що може привести до деформації віконної коробки. Навіть піна, що вже висохла, здатна змінювати свій об'єм під дією температури на величину не менше 5%.
 
 
 

 

Необхідно захистити піну під час монтажу спеціальними стрічками, або найближчі дні після монтажу виконати додаткові заходи щодо її захисту в комплексі з утепленням відкосів. При застосуванні піни перевагу слід віддавати двухкомпонент ної піні. Однокомпонентна піна реагує на вологість повітря і призначена для заповнення швів товщиною не більше 3 см

Монтажна піна повинна бути з мінімальним вторинним розширенням.

Тонкий пінопласт

 
 
 
 
Один з найпростіших варіантів і прийнятний за ціною.
 

 

Збільшується в об'ємі при нагріванні.  Це означає, що в літню спеку може статися деформація відкосів, вони втратять свої теплоізоляційні властивості, і до наступної зими доведеться монтувати їх заново.

Складність може виникнути з його шпаклюванням, яке часом необхідно проводити по кілька разів. Якщо при утепленні зовнішніх відкосів перекрити пінопластом монтажний шов, то порушиться вимога до його паропропускной здатності.

Щоб утеплення відповідало стандартам, матеріал необхідно щільно прикласти до поверхні відкосів. Здуття і утворення повітряного шару є неприпустимим.

Мінеральна вата

Має низьку теплопровідність, тому забезпечує надійну теплоізоляцію. Крім того, мінеральна вата забезпечить гарне звукопоглинання, захищаючи квартиру від вуличних шумів. Шум не потраплятиме з вулиці в будинок, і, навпаки, звуки з будинку не будуть чутні на вулиці.
 
Щодо довговічна, при короткому вплив стійка до поглинання вологи. Дуже гарне її якість - це вогнетривкість, витримує температуру до + 1000 ° С.
Боїться вологи, особливо при постійному впливі.
 
При перепадах температури утворюється конденсат. Він вбирається в вату, і при холодах її волокна розширюються, знижуючи як якість, так і термін експлуатації матеріалу.
Для мін. вати необхідна паро- гідроізоляція.
 
Не можна залишати надовго без фінішної обробки.
 
Обов'язково використовувати паропроникні штукатурні суміші.

Спінений поліетилен

Рулонний матеріал із закритою пористою структурою. Він має невелику товщину, володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності і вологовбирання. Для кращої тепло-, паро- та звукоізоляцію радять використовувати спінений поліетилен, дубльований фольгою: шар фольги забезпечить відображення випромінюваної теплової енергії. Ширина смуги повинна залежить від ширини укосу, враховуючи загин. Завдяки такому утепленню відкосів можна домогтися надійної паро- та теплоізоляції вікна.

З огляду на паронепропускную здатність матеріалу, його можна використовувати тільки на внутрішніх відкосах.

Зазори більш ніж 3 мм між вікном і панелями просто неприпустимі. Всі стики потрібно герметизувати силіконом.

 

Сендвіч панель

 

Немає необхідності в фінішному шарі, так як цей матеріал являє собою комбінацію утеплювача (вільного спіненого пінополістиролу) і оздоблювального покриття з ПВХ. Довговічні, забезпечують хорошу тепло-, гідро- і звукоізоляцію, прості в монтажі, не бояться вологого прибирання і прості в монтажі. Чи не жовтіють під прямим впливом сонячних променів, не вигоряють і не деформуються.

Паронепроникні - можна використовувати тільки на внутрішніх укосах.
 
Панелі низької якості можуть не витримувати високих температур, змінюють колір і форму; можуть мати погану стійкістю до фізичних дій.
 
Після монтажників можуть залишитися щілини в місцях примикання та перекоси.
 
Кріпиться до стіни за допомогою пластикових куточків, - тому при бажанні переклеїти шпалери виникне необхідність у демонтажі куточків.

Кріпляться до віконного прорізу на спеціальну монтажну суміш.

Гіпсокартон

Забезпечують швидкий монтаж, утворюючи рівну і гладку поверхню.

Основним недоліком відкосів з гіпсокартону є відсутність вологостійкості і необхідність в періодичному фарбуванню і ремонті.
 
Гіпсокартон має низьку теплоізоляцію. При сильних морозах можлива поява конденсату.
 
Застосування вологостійкого гіпсокартону і фарбування його вологостійкими фарбами не рятує від промерзання (в подальшому - набухання), але в якійсь мірі зменшує ефект швидкого руйнування, а при нормальних температурах дозволяє проводити вологе чищення поверхні.
Гіпсокартон необхідно шпаклювати і фарбувати.
 
Не можна допускати часткове нанесення клейової суміші для попередження циркуляції холодного і вологого повітря в порожнинах. Щоб утеплення відповідало загальноприйнятим стандартам, матеріал необхідно щільно прикласти до поверхні відкосів. Здуття і утворення повітряної шару вважається неприпустимим. Звідси настільки високі вимоги по щільності прилягання.

ПСУЛ

Зручна в експлуатації при монтажі.
 
Дуже пластична і завдяки цьому може заповнювати будь-які щілини і проміжки.
 
Пропускає водяний пар з будинку назовні, стійка до ультрафіолету і старіння.
 
Стійка до злив до 600 Pa.
 
Приймає будь-яку форму і найголовніше - стрічку ПСУЛ нічим не закривають, - ні штукатуркою, ні будь-яким іншим матеріалом. Цього просто не потрібно.

Можна використовувати тільки на етапі монтажу вікон.

Необхідно попередньо підготувати віконний просвіт - усунути явні нерівності.

Вапняна, гіпсова штукатурка

Традиційний, досить доступний варіант.

Не довговічні і швидко можуть розтріскатися.
 
Невідповідність матеріалів - штукатурна суміш ніколи не може бути міцно з'єднана з ПВХ рамою, це обов'язково призведе до відшарування штукатурних відкосів від площини рами вікна (з'явиться щілина в місці примикання штукатурного укосу і рами вікна ПВХ).

Відсутність в штукатурних відкосах матеріалів, що володіють гарними теплоізоляційними властивостями, збільшує ймовірність переохолодження прорізу в період знижених сезонних температур. Як наслідок - переохолодження самого вікна і його елементів (штапиков, склопакета і т.д.), що викликає випадання конденсату на поверхні склопакета і елементах самого вікна навіть при вологості 55-60%. Надалі це може привести до утворення грибка і плісняви на відкосі.

Необхідно попереднє утеплення монтажного шва, ретельний підбір матеріалів. Передбачити герметизацію стику пластикового вікна і штукатурки.

Пластикові відкоси з пористого пластику

Вологостійкі панелі, покриті спеціальним матовим лаком в комплекті з аксесуарами, що дозволяють закривати кути. Система дозволяє швидко, просто і дуже ефективно закрити всі нерівності відкосів віконних прорізів.

Має низьку тепло- і звукоізоляцію.
 
Тонкий або ніздрюватий пластик наклеюється на поверхню, що обробляється, при цьому відкоси не утеплюється, що веде до його промерзання і утворення конденсату. Такий спосіб кріплення пластику не надійний і можливо його відшарування в результаті теплового розширення / стиснення матеріалу.
 
Дешеві панелі можуть мати ряд серйозних недоліків (зміна кольору панелі згодом, помітні на лицьовій поверхні панелі ребра жорсткості), які роблять їх неприйнятними для якісної обробки відкосів.
Крім того, пластиковий відкіс пустотілий, має недостатню жорсткість (може зламатися при ударі).

Не особливо естетичним є місце з'єднання панелі пластикового укосу з рамою вікна, т.к використовується стартовий профіль, який явно виділяється на місці примикання пластикового відкосу до рами вікна.

При дотриманні ряду умов (використанні монтажних профілів, утеплення мінеральною ватою) цим матеріалом можна обробляти отвір, але лише при використанні щодо дорогих якісних панелей.

Сухі теплоізоляційні суміші

(Тепла штукатурка)

Натуральний, екологічний, негорючий матеріал для забезпечення надійної теплоізоляції будинку.
 
У роботі цей матеріал набагато зручніше, ніж стандартний піщано-цементний розчин або гіпсові суміші.
 
Легше наносити великі шари, легше обробляти. Такі властивості тепла штукатурка має  завдяки наповнювачу, який і забезпечує низький коефіцієнт теплопровідності.
 
Володіє хорошими паропропускною і вологовідштовхувальними властивостями, що дозволяє використовувати при утепленні зовнішніх відкосів.

Трудоємкість процесу.

Важливо дотримуватися технології застосування матеріалу.

Додаткові матеріали для утеплення монтажного шва (гідро- і пароізоляційні стрічки)

Екологічні матеріали.
 
Забезпечують захист монтажного шва від влучень вологи.

Як правило, можливе використання на етапі монтажу вікна. При ремонті укосів можливе застосування дифузійної стрічки для захисту шва під відливом.

Необхідна підготовка поверхні для якісного приклеювання стрічок.