О компании
Мы предлагаем

Шкідливі хімічні сполуки

Азбест

Тонковолокнисті матеріали з класу силікатів.
 
Основними різновидами азбесту є хризотил (білий азбест) і крокидолит (блакитний азбест). Інші різновиди - це амозит, антофиллит, тремоліт і актіноліт.
 
Азбет володіє такими винятковими якостями, як міцність при розтягуванні, низька теплопровідність і відносна стійкість до хімічного впливу. З цих причин азбест використовується для ізоляції в будівлях і в якості інгредієнта в цілому ряді виробів, таких як покрівельні гонт, водопровідні труби, вогнезахисні покриття, а також зчеплення і гальмівні колодки, ущільнювальні кільця і ​​опори для автомобілів.
 
Є канцерогеном першої категорії за класифікацією Міжнародного агентства з вивчення раку. До першої категорії відносяться з'єднання, групи з'єднань, виробничі процеси або професійні дії, а також природні фактори, для яких існують достовірні відомості про канцерогенність для людини. У виняткових випадках, в цю ж групу відносять фактори, для яких немає достатніх свідчень на користь канцерогенності для людини, проте існують переконливі докази канцерогенності для тварин.
 
Вплив азбесту, в т.ч. хризотилу, викликає рак легенів, гортані і яєчників, а також мезотеліому (рак плеври і перитонеальний рак). Вплив азбесту також є причиною таких інших захворювань, як азбестоз (фіброз легенів) і плевральні бляшки, потовщення і ефузія.
 
З 2005 р застосування азбесту в Європейському союзі повністю заборонено.